Každý má strach o svoje zdraví. Každý se bojí o zdraví svých blízkých. Media tedy udělají z prasečí chřipky zlatý důl. Na to jsme si všichni už zvykli. Nic proti. Jen mě překvapilo, že Mexická vláda zatím nepodává k případům moc informací. Chápu, že se všichni bojí celosvětového šílenství, ale není právě nedostatek informací tím pověstným semínkem zla?
A jaké stanovisko vydala naše vláda k prasečí chřipce? Kupodivu naše vláda nezaspala. Dokonce vydala dokumentů hned několik. Najdete je na stránce http://www.mzcr.cz/Verejne/Categories/201-praseci-chripka.html
Mě osobně zaujala tahle informace (původní text z dokumentu MZČR s nadpisem „Prasečí chřipka a Vy“ ze dne 27.4.2009):
Existují léky proti prasečí chřipce?Pokud by to bylo pravda, nemáme se čeho obávat. Trochu mě vrtá hlavou, proč tedy umřelo v Mexiku těch XXX lidí, když je na to lék, ale hold asi přišli pozdě k lékaři? Jen doufejme, že my těch léků máme v nemocnicích dostatek a že jejich účinnost je taková jak píšou.
Ano. Centrum pro kontrolu šíření nemocí doporučuje užívat k léčbě i prevenci před onemocněním některým z virů prasečí chřipky oseltamivir or zanamivir. Protivirové léky se podávají na předpis (v podobě prášků, kapek nebo inhalačního přístroje) a bojují proti chřipce tak, že v těle zabraňují virům v jejich další reprodukci. Pokud onemocníte, léky vám průběh nemocí zmírní a rychleji se zotavíte. Taktéž zabraňují vážným komplikacím způsobených chřipkou. Pro účinnou léčbu je nutné nasadit léky ihned po onemocnění (během dvou dnů od začátku symptomů.
Nicméně pokud vás strach nutí sledovat vývoj téhle chřipky, doporučuji kouknout na mapu na adrese http://www.guardian.co.uk/world/interactive/2009/apr/26/swine-flu-outbreak-mexico-pandemic . Jak tam bude červených teček přibývat, začal bych se poohlížet po obchodu s rouškami.
zrovna tu mám otevřený jeden zajímavý článek...
OdpovědětVymazathttp://afinabul.blog.cz/0904/ptaci-praseci-a-jine-pandemie